poniedziałek 19 lutego 2018    imieniny obchodzi: Arnold, Konrad, Marceli
Strona głównaAktualnościMapa serwisuKontakt
Przetargi
Projekt w roku 2017
Projekt w roku 2014
Projekt w roku 2013
Projekt w roku 2012
Projekt w roku 2011
Projekt w roku 2010
Projekt w roku 2009
Aktywny samorząd
Projekt w latach poprzednich
Skąd pomysł?
Materiały do pobrania
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Karta praw osoby dotkniętej przemocą w rodzinie
  
  
Uczestnicy

Grupą docelową projektu pn. „Aktywność szansą na zatrudnienie i usamodzielnienie" w 2017 roku jest 36 osób, w tym 14 osób z niepełnosprawnościami i 22 osoby usamodzielniane opuszczające bądź przebywające w pieczy zastępczej.

Podstawowym oczekiwaniem uczestników projektu jest pomoc w aktywizacji społecznej i zawodowej. Bariery grup docelowych to trudna sytuacja socjalno-bytowa, nieumiejętność i brak aktywności w podejmowaniu działań w celu zdobycia kwalifikacji i zawodu, rozwiązywaniu własnych problemów, problemy natury psychologicznej i prawnej, słaba znajomość rynku pracy, brak bądź niskie umiejętności i kwalifikacje, brak zaufania i wiary we własne możliwości, niski stopień integracji, funkcjonowanie w oparciu o funkcjonujące stereotypy i brak tolerancji, utrudniony dostęp do technologii cyfrowych, brak odpowiednich wzorców zachowań i relacji rodzinnych, ograniczenia zdrowotne i brak środków na poprawę stanu psychoruchowego, brak dostosowanych dostępnych usług szkoleniowych do ograniczeń zdrowotnych. Uczestnicy projektu w społeczeństwie bardzo często są dyskryminowani.

Indywidualne podejście do potrzeb, oczekiwań, możliwości oraz potencjału każdego z uczestników projektu poprzez diagnozę potrzeb i określenie ścieżki reintegracji wpłynie na dostosowanie instrumentów wsparcia do zidentyfikowanych potrzeb i potencjału. Wyposażenie w umiejętności i kompetencje społeczne, usprawnienie psychoruchowe, nabycie nowych kwalifikacji oraz umiejętności i kompetencji, jak również działania o charakterze społeczno-integrującym wpłyną na zwiększenie szans na zatrudnienie oraz będą zapobiegać wykluczeniu społecznemu mieszkańców powiatu ciechanowskiego.

W ramach projektu PCPR proponuje działania dla osób z terenu powiatu ciechanowskiego będących w wieku aktywności zawodowej, z orzeczoną niepełnosprawnością, opuszczających bądź przebywających w pieczy zastępczej, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, niezatrudnionych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link

  
Jak oceniasz pomysł realizacji tego projektu?
Super, kontynujcie wysiłki w kolejnych latach
Pozytywnie, wpieranie osób niepełnosprawnych jest przecież potrzebne
Nie mam zdania
Raczej negatywnie
Myślę, że nie było warto...
Zobacz wyniki | Głosuj
Luty
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Online: 11 odwiedzin: 2939950
Strona główna | Kontakt | design & hosting by Trol Intermedia
© 2009 - 2018 PCPR Ciechanów. All rights reserved.